Омський завод транспортного машинобудування відправив на фронт системи ТОС-1А. Партію готували на замовлення міноборони Росії, роботи виконали із випередженням графіку.
Про це повідомляє російське видання ГТРК “Иртыш”.
Кількість поставлених бойових машин не уточнюється. Опубліковані фото та відео показують не більше двох “Солнцепёкев” одночасно, але їхня кількість може бути більшою.
Також не повідомляється, чи це нові машини, чи йдеться про ремонт і модернізацію техніки зі стройових частин. До якого з’єднання чи підрозділу надійдуть бронемашини, у російських ЗМІ теж не йдеться.
Важка вогнеметна система ТОС-1А “Солнцепёк” була створена на основі ТОС-1 “Буратіно” та надійшла на озброєння сухопутних військ РФ у двотисячних роках.
Бронемашини специфічного вигляду застосовуються для стрільби термобаричними некерованими реактивними снарядами. Росія виготовляє їх невеликою серією. За різними оцінками, до вогнеметних частин військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту надійшло до кількох десятків “Солнцепёков”.
З 24 лютого підрозділи вогнеметників на ТОС-1А із різних військових округів РФ беруть участь у російському вторгненні в Україну.
Попри агресивний маркетинг російського військово-промислового комплексу та чисельні заяви російських ЗМІ про високу ефективність важких вогнеметних систем ТОС-1 та ТОС-1А, бойові машини мають значні недоліки.
Російські військові продемонстрували проблеми важкої вогнеметної системи у реальних бойових діях. Російські пропагандисти виклали відео із застосуванням ТОС-1А “Солнцепёк” на якому демонструється робота розрахунку ТОС-1А та ведення вогню по українському населеному пункту Довгеньке на Харківщині.
І попри коригування вогню за допомогою російського безпілотника, від якого розрахунок отримує координати, ТОС-1А промахнувся вісім разів поспіль.
Друга проблема ТОС-1 – дальність цієї системи. Заявлено, що ефективна дальність дії ТОС-1А з ураженням цілей складає приблизно 6000 метрів. Цього для умов сучасної війни недостатньо, тому розрахунок вимушений заходити в зону ураження української артилерії.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин