Японія та Велика Британія збираються підписати великий оборонний пакт, який дозволить країнам посилити співпрацю з США в Індо-Тихоокеанському регіоні та посилили стримування загроз з боку Китаю.
Про це повідомляє Finansial Times з посиланням на осіб, які знайомі з перемовинами.
Угода про взаємний доступ (Reciprocal Access Agreement (RAA) буде наступною після договору з Австралією, який було підписано в січні.
У виданні підкреслюють, що це є свідченням того, що Японія налагоджує поглиблені зв’язки з союзниками та партнерами, щоб підготуватися до імовірної війни з Китаєм через Тайвань.
Угода має посилити логістичну співпрацю між країнами та спростити проведення спільних навчань. Крім того, буде створено законодавчу базу для спрощення процедури введення військ країн одна одної.
Перемовини розпочалися в травні, коли прем’єр-міністр Фуміо Кісіда зустрівся з тодішнім прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном.
Очікується, що в грудні країни також оприлюднять деталі партнерства для розробки спільного винищувача.
Крім того, Японія перебуває на попередній стадії розробки подібної угоди з Філіппінами.
Колишній чиновник Пентагону, Крістофер Джонсон підкреслив зусилля Японії щодо диверсифікації зв’язків у сфері безпеки з союзниками та партнерами США.
“Угода про асоціацію між Японією та Філіппінами була б набагато важливішою зі стратегічної точки зору“, — сказав Джонстон.
Він додав, що перспектива поглиблення оборонного співробітництва між Токіо та Манілою дасть Китаю сигнал про збільшення мережі альянсів США в регіоні.
Підкреслюють, що військові чиновники США вітають прагнення Японії підписати Угоди про взаємний доступ, оскільки вони полегшують японським та американським союзникам проведення спільних тренувань та навчань.
Щодо реалізації угоди про співробітництво між Японією та Великою Британією про створення винищувача – вона значною мірою залежить від політичної ситуації у Великій Британії. Йдеться про зміну прем’єр-міністра, яким став Ріші Сунак.
Представник міністерства оборони Великої Британії заявив, що переговори “просуваються позитивно”, але додав, що зараз було б “недоречно” коментувати підписання RAA.
Нагадаємо, напередодні з’явилася інформація про те, що Японія готується озброїтися гіперзвуковими ракетами до 2030 року.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин