У Чорному морі російські окупанти використовують міни захоплені в Севастополі в 2014 році.
Про це іфнормує Мілітарний.
У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що росія вигадала новий спосіб морського розбою у вигляді використання морських мін у якості безконтрольних дрейфуючих боєприпасів.
Зовнішньополітичне відомство у своїй заяві зазначило, що саме такі дрейфуючі міни були виявлені 26-28 березня 2022 року поблизу узбережжя Туреччини та Румунії.
У заяві українського МЗС повідомлено, що результатами проведеної ідентифікації встановлено, що це морські міни, які, станом на початок 2022 року, не перебували на обліку Військово-морських Сил Збройних Сил України.
“Зазначені міни були захоплені збройними силами рф у 2014 році під час військового вторгнення та тимчасової окупації росією українського міста Севастополь.
Відтак, росія, використовуючи морські міни з захоплених у 2014 році військових складів, свідомо вдається до провокацій та дискредитації України перед міжнародними партнерами”, – заявили у Міністерстві закордонних справ.
Також в МЗС наголосили, що такими діями держава агресор прагне приховати свою незаконну діяльність у Чорному морі, що протирічить принципам та нормам міжнародного морського та гуманітарного права, та ухилитись від відповідальності за воєнні злочини і морський розбій.
“Свідоме використання росією дрейфуючих морських мін перетворює їх на де-факто зброю невибіркової дії, яка загрожує, перш за все, цивільному судноплавству та людському життю на морі у всій акваторії не тільки Чорного моря та Азовського морів, але й Керченського та Чорноморських проток.
Відповідальність за використання дрейфуючих морських мін, а також за їх непередбачувані наслідки лежить виключно на російській федерації та її військово-морських силах”, – додали в міністерстві.
Нагадуємо, що 26 березня турецька влада закривала прохід через Босфор в обох напрямках після повідомлення від екіпажу цивільного судна про підозрілий об’єкт, схожий на морську міну.
В результаті дослідження було встановлено, що це була міна старого зразка, її знешкодили турецькі сапери групи підводної оборони, після чого навігацію протокою відновили.
Підтримати нас можна через:
Приват: 5169 3351 0164 7408 PayPal - [email protected] Стати нашим патроном за лінком ⬇
Підпишіться на розсилку наших новин
або на наш Телеграм-канал
Дякуємо!
ви підписалися на розсилку наших новин